Antivaxeři dosáhli svého, nová vlna umírání začala

Jiří X. Doležal
Je sobota 20. 11. 2021. Je to třicet let, co jsme setřásli jařmo komunistické totality a vymanili se z bludného kruhu komunistických lží a propagandy. Stačilo však pouhých 32 let k tomu, aby intelektuální a mravní dno českého národa vybudovalo propagandu jinou. Stejně krvavou, zhoubnou, prolhanou a nechutnou, jako byla propaganda komunistická. Propagandu antivakcinační. Středověkou, primitivní a hlupáckou snůšku lží a nesmyslů. Bohužel jde o propagandu, která ty, co jí podlehnou, zabíjí. A především zabíjí seniory. Ty nejslabší a nejbezbrannější.
Podle posledních čísel, včera přibylo 22 936 lidí nově nakažených covidem. A zemřelo jich – jen za ten jediný den – 52. V nemocnici čeká 4890 lidí na to, zda si smrtka vybere i je. A ty nemocnice jsou na pokraji zahlcení. Jen u nás na covid zemřelo přes 32 000 lidí, na celé planetě víc než 5 000 000. Pět milionů životů vyhaslo díky koronaviru. Ale u nás si z jeho popírání udělalo spousta lidí kšeft, a ještě větší počet lidí se popíráním té nemoci zviditelnilo. Třeba kandidátky za Volný blok, paní Bobošíková a slečna Lipovská, a jejich Vůdce s panděrem Volný.
Nelze spočítat, kolik z mrtvých se nakazilo a zemřelo, protože na ně ukázal osud, a kolik z těch mrtvých podlehlo antivakcinační propagandě. Vzhledem k tomu, že středověcí tmáři – odpůrci očkování – ve volbách kandidovali hned jako několik subjektů, a jejich propagandistické lži, nesmysly a překroucená fakta otravují veřejný prostor od počátku loňského léta, tak víme, že těch, co díky ním odmítli vakcínu, onemocní, a řada z nich zemře, je mnoho.
A tak můžeme za tu podzimní vlnu mimo jinými i obchodníkovi s bídou Volnému, jeho (věčné) kandidátce kandidátce Janě Bobošíkové a jejímu alter egu, další kandidátce za Volný blok slečně Haně Lipovské, srdečně poděkovat. Ale vím, že jim to bude jedno. Protože ta trojice to má s vinou a zodpovědností trochu jinak, než třeba já. Přičítat si spoluvinu za ty mrtvé je ani nenapadne. A pokud jim to někdo připomene jako já tímto textem, nevadí. Slečna Lipovská se půjde vyzpovídat, a paní Bobošíkové s panem exposlancem to bude prostě volný.